Не крутиться барабан пральної машини

Не крутиться барабан пральної машини

Швидко, за звичкою закинули прання, вибрали потрібний режим і спокійно пішли займатися своїми справами. Через деякий час заходите, щоб забрати вже чисті речі і розумієте, що нічого не сталося. Машина воду набрала, а прати навіть і не думала.

Чим мотивован “страйк” і що з цим робити, викликати майстра або самому розбиратися – одні питання, відповідь на які потрібно шукати.

А може і немає ніякої поломки, просто машина перевантажена і не в змозі впоратися з такою кількістю мокрої білизни.

У будь-якому випадку на початку пошуку проблеми, коли пральна машина набирає воду, але не крутить барабан, вимкніть машину від мережі, злийте воду через зливний фільтр і звільніть барабан від білизни.

Чому в пральній машині не крутиться або туго крутиться барабан

Щоб зрозуміти в який момент перестав крутиться або туго крутиться барабан пральної машини потрібно помацати витягнуту білизну. Якщо вона мокра, але без залишків порошку – значить проблема виникла в момент віджиму.

Мильна білизна – показник того, що барабан завис ще в момент прання. Прокрутіть його рукою, якщо не піддався значить його заклинило. Проблема досить серйозна і вирішити її без допомоги майстра не вийде.

Якщо ви повертаєте барабан рукою й він легко обертається, але залишається нерухомим при запущеному пранні, можливо у проблемі винні наступні деталі.

Несправність ременя

Обертатися барабан змушує приводний ремінь. Його стан безпосередньо впливає на роботу машинки. Перевірити ступінь його зносу можна відкрутивши задню стінку машинки, може він злетів через виникнення дисбалансу білизни і його потрібно просто поставити на місце.

Тривала експлуатація призводить до його непридатності, ремінь розтягується, може перетертись і порватися. Бездіяльність так само згубно позначається на стані приводу, він починає сохнути і тріскатися. Дана несправність усувається заміною ременя.

Знос щіток електродвигуна

Щітки – невелика, але дуже важлива деталь забезпечує електроенергією двигун пральної машини і змушує його обертатися. Згодом вони стираються, стають настільки короткими, що не можуть передавати енергію на обмотку двигуна і він не обертається.

Термін роботи щіток залежить від інтенсивності експлуатації техніки, марки і якості її складання. Наприклад, виробник машин марки Індезіт гарантує безперебійну роботу “рідних” щіток протягом 10 років. Тобто поломка досить рідкісна.

За деякими ознаками можна заздалегідь зрозуміти, що щітки в критичному стані й скоро буде потрібно їх заміна:

  • раптова зупинка двигуна в процесі прання;
  • поява потріскуючого звуку;
  • барабан погано обертається;
  • від машинки виходить запах горілого;
  • на екрані дисплея з’явилася помилка.

У пральних машинках різних брендів коди помилок виглядають по-різному, наприклад в машинках Самсунг це виглядає так UE, Е4, UB. У моделях без дисплея блимають індикатори проти всіх режимів прання, і загоряється лампочка температурного режиму в 60 ℃.

У деяких моделях марки Аарістон при будь-якому режимі відразу після запуску висвічується код F01.

Несправність електронного модуля

Поширена поломка через яку не крутиться барабан пральної машини – несправність електронного модуля.

Проблема досить серйозна й її усунення – задоволення не з дешевих. Іноді допомагає перепрошивка електронного “мозку”, в найкритичніших випадках можлива тільки його заміна.

Причини виходу з ладу плати можуть бути різними, але найчастіше винуватцем несправності є нестабільна напруга в мережі і природний знос деталі.

Несправність електродвигуна

Несправність електродвигуна в машинці автомат виникає досить рідко, і найчастіше через стрибки електроенергії або води, що потрапила. В такому випадку може статися замикання, і вибити пробки. Якщо стався обрив обмотки – барабан не стане обертатися зовсім.

Ремонт барабана пральної машини

Без розбирання машини і повного обстеження фахівцем, неможливо уявити повну картину, чому перестав крутитися барабан пральної машини.

Ремонт барабана пральної маши, його вартість і терміни виконання залежать від складності поломки. У деяких ситуаціях все обходиться ремонтом несправних деталей, а в інших закінчується тільки їх заміною.

Виклик майстра для ремонту на будинок

Чи можливо відремонтувати барабан власноруч, якщо на “ти” з технікою не переходили і чи варто це робити – відповідь однозначно, ні.

У багатьох випадках заміна однієї деталі можлива тільки з одночасною заміною інших комплектуючих. Так, наприклад, змінюючи вийшовший з ладу підшипник потрібно відразу міняти й сальники.

Втручаючись в складну електроніку, не маючи досвіду й знань, а керуючись тільки інстинктом, можна ускладнити проблему в кілька разів.

Звертаючись до майстерні HelpService по ремонту побутової техніки, ви отримуєте:

  • кращу кваліфіковану допомогу;
  • тільки оригінальні запчастини;
  • швидкий і якісний ремонт;
  • гарантію того, що ваша пралка прослужить вірою і правдою ще не один рік.

При найнижчих цінах на послуги в майстерні по ремонту пральних машин HelpService найвищі стандарти обслуговування.

Виїзд фахівців у Києв та передмістє здійснюється безкоштовно, при виконанні ремонту нашим майстром вашої техніки.

Запитання, відгуки та пропозиції:
Рубрики
Популярні записи
Бренд пральної машини
Прямий телефон майстра
розрахунок вартості ремонту
Додати коментар
Ми цінуємо час наших клієнтів і завжди готові швидко та якісно відремонтувати будь-яку поломку вашої пральної машини
* обов'язкове для заповнення
Наш адрес
м. Київ,
просп. Леоніда Каденюка, 14а
вхід з двору, чорна решітка
Працюємо в Святошинському, Солом'янському, Деснянському, Дарницькому, Подільському, Оболонському, Дніпровському, Шевченківському, Печерському, Голосіївському районі Києва
Консультація спеціаліста та розрахунок вартості ремонту