Задимілась пральна машина, що робити

Задимілась пральна машина, що робити

Будь-яка техніка, в тому числі пральна машина, якою б надійною і дорогий вона не була з часом виходить з ладу. Це природний знос і від нього нікуди не дітися.

Якщо мова йде про простий ізнос деталей, то їх слід замінити на нові. Що ж робити, якщо задимілась пральна машина, адже це може призвести до загального замикання і викликати пожежу. Спробуємо розібратися.

Від пральної машини пахне гаром, що робити

В квартирі з’явився нехарактерний запах і в пошуках його джерела ви розумієте, що саме від пральної машини пахне гаром, що робити в цій ситуації.

Не страшно коли помірний запах виходить від нової пральної машини, так реагують нові пластикові деталі на початковий процес прання.

Але якщо ваша техніка служить вам не перший рік, потрібно приділити питанню неприємної гару від пральної машини максимум уваги.

Можливо, що з’явившийся запах не є причиною загоряння електропроводки, але в будь-якому випадку, зупиніть прання, потім вимкніть електрику у всьому будинку (УЗО) і тільки після цього  вимкніть пральну машинку автомат.
Якщо сліди плавлення видно на розетці, то подальше її використання не допустимо. Викликайте електрика.

Якщо ситуація повторюється при подальшій експлуатації обладнання – швидше за все в машинці трапилася поломка або заводський брак не дає техніці працювати нормально. Вся нова побутова техніка знаходиться на гарантії, скористайтеся своїм правом і зверніться в сервісний центр.

Якщо ви використовуєте пральну машинки не перший рік і раптом від неї з’явився запах гару, постарайтеся виявити причину запаху.

Справа може бути банально в дешевому порошку або мильній стружці. Нею часто користуються при пранні дитячих речей. Мильна стружка можє налипати на нагрівальному елементі видаючи горілий запах.

Позбутися від налиплого миючих засобу допоможе прання без білизни й порошку, в режимі високої температури.

Якщо дані дії не дали результату значить без кваліфікованої допомоги на цей раз не обійтися.

Запах від пральної машини під час прання, основні причини

Взагалі якщо йде запах від пральної машинки під час прання, причини можуть бути різні, але основні з них опишемо нижче.

«Прогоранням» контактів мережевого фільтра або Тена

Робота пральної машини відбувається в постійному контакті з водою. Контакти мережевого фільтра і Тена не витримують руйнівної дії вологи, і з часом починають окислюватися, і перегорають. Згорілі контакти починають “пахнути”.

Потрібно розібрати пральну машину, зачистити і припаяти перегоріли контакт.

«Прогоранням» контактів на керуючій платі

Причина запаху гару може критися в підгорілих контактах на керуючій платі прального обладнання. Додатково це може супроводжуватися програмним збоєм, простіше кажучи машина буде жити своїм життям, не залежно яку програму задали ви їй для виконання.

Точне діагностування допоможе встановити серйозність поломки і визначити придатність плати управління до ремонту.

Замикання проводки

В силу тривалого впливу вологого середовища, природного зносу і ненавмисного пошкодження, проводка в пральній машині може замкнутись на будь-якій ділянці. При замиканні буде плавитися обмотка проводів і при цьому буде чути специфічний запах горілого і виділятися синюватий дим.

Щоб зрозуміти на якій ділянці закоротити потрібно провести ретельний огляд всього апарату і ліквідувати несправність шляхом заміни згорілих проводів на нові.

Несправність приводного ременя

В ситуації коли починає руйнуватися підшипник або перекошений шків, змінюється сила натягу приводного ременя, що тягне за собою його несправність. В результаті він може перетерти, і під час віджиму з’явиться запах як при горінні шин і темно сірий дим. При пошкодженні зазначених деталей пральна машинка-автомат може шуміти.

Рекомендується заміна ременя і непрацуючих деталей.

Протікання води на двигун

Протікання води на двигун рано чи пізно виллється несправністю і замиканням в даному місці. Вода може потрапляти з пошкоджених патрубків або деформованого бака.

Чому відбувається витік води на двигун можно виявити розібравши машинку. Майстер усуне витік і продзвонить мотор. По можливості відремонтує його або вставить новий.

Несправність зливного насоса

Несправність зливного насоса досить поширена поломка. При виході з ладу насос може працювати без зупинки, і продовжувати зливати воду навіть після того як прання закінчилось, і залишки води злиті.

В результаті такої холостий роботи він перегрівається і приходить в непридатність. З пральної машини може виділятися неприємний запах, як при плавленні пластика.

Попадання на ТЕН стороннього предмета

Прання в машинці вовняних речей, подушок, пуховиків й інших пухнастих виробів залишає після себе на нагрівальному елементі ворс або пух. Попадання на ТЕН сторонніх предметів, в тому числі волосся або вовни тварин призводить до порушення його роботи. Від нього під час нагрівання машини може виходити запах гару.

Тен може випадково включитися при збоях в системі управління або окислених контактах, почати гріти воду без її присутності, перегоріти і вибивати пробки.

Щоб очистити ТЕН, спробуйте прогнати машинку на максимальній температурі з використанням Калгону або лимонної кислоти. Білизну в барабан закладати не потрібно.

Якщо запах гару не зник значить перегорів ТЕН. Усувати поломку повинен фахівець.

Задимівся пральна машина, важливі дії

До приїзду майстра, якщо задимівся пральна машина, ви повинні зробити наступні важливі дії:

  1. Знеструмлювати квартиру всю цілком. Загрозу для життя можуть становити навіть предмети, які стоять біля пральної машинки – не торкайтесь їх, доки не вимкните електрику.
  2. Ні в якому разі не вступати в калюжу біля машинки, якщо така утворилась, якщо машина досі під напругою.
  3. Якщо не знеструмлена вся квартира, не можна підходити до машинки, вимикати її з розетки і торкатися до її корпусу. Вимкнути техніку з розетки можна тільки після відключення світла у всій квартирі.
  4. Перевірити, чи немає процесу загоряння в техніці. Так як такі замикання можуть привести навіть до пожежі.
  5. Викликайте електрика, якщо ви виявили проблему в електромережі і майстри з ремонту та обслуговування пральних машин, якщо виявили, що запах гару виходить від пральній машині.

Який би легкою не здавалася поломка на перший погляд, не маючи достатньго досвіду і спираючись тільки на відео з інтернету, можна посилити проблему, впоратися з якою потім буде нелегко навіть фахівцеві.

Майстри HelpService зроблять якісний ремонт пральної машини, по доступним цінам й максимально швидко, як дозволяє ваша поломка.

Телефонуйте! Ми раді вам допомогти.

Запитання, відгуки та пропозиції:
Рубрики
Популярні записи
Бренд пральної машини
Прямий телефон майстра
розрахунок вартості ремонту
Додати коментар
Ми цінуємо час наших клієнтів і завжди готові швидко та якісно відремонтувати будь-яку поломку вашої пральної машини
* обов'язкове для заповнення
Наш адрес
м. Київ,
просп. Леоніда Каденюка, 14а
вхід з двору, чорна решітка
Працюємо в Святошинському, Солом'янському, Деснянському, Дарницькому, Подільському, Оболонському, Дніпровському, Шевченківському, Печерському, Голосіївському районі Києва
Консультація спеціаліста та розрахунок вартості ремонту