Перевагою сучасних автоматичних пральних машин є їх практично безшумна робота. Це властивість дає можливість використовувати СМА в нічний час не створюючи проблем оточуючим і добре заощадити бюджет.
Але в будь-якій техніці відбуваються збої в роботі, і вона може влаштувати вам такий концерт, слухати який будете не тільки ви, але і ваші сусіди.
Чому пральна машина при віджиманні сильно шумить, гуде або гримить
Жодна пральна машина повністю безшумною не буває, хіба що в вимкненому стані. Різні звуки видаються при наборі, зливі, нагріванні води, віджиманні білизни і перемиканні циклу. Це природний шум і до поломок не належить.
Розв’язні шумові стандарти не повинні перевищувати 65 децибел при найвищих оборотах барабана.
Але коли до звичного звуку додається сторонній, наприклад – тріск, поскрипування, скрегіт або гуркіт, то залишати ситуацію без уваги не варто!
Тим більше якщо звук супроводжуються збоями в роботі й не виконанням машинкою прямих функцій.
Причин, чому пральна машина шумить при віджиманні, сильно гуде, свистить або гримить, кілька. Не всі з них пов’язані з поломкою техніки.
Це може відбуватися внаслідок:
- перевантаження або недовантаження білизни – вага завантаженої білизни рекомендованого виробником завжди вказується в інструкції до СМА;
- виниклого дисбалансу при віджиманні, коли білизна збивається в одну грудку і прилипає до однієї сторони барабана, створюючи противагу;
- через віджим малої кількості білизни на дуже високих оборотах;
- нерівної або нестійкої поверхні, на якій стоїть машина;
- забутих транспортувальних болтах, використовувати які потрбіно тільки на момент перевезення техніки;
- дотику машини з іншими меблями.
Типові причини шуму пральної машини
Причини шуму пральної машини різні, типові з них описані нижче.
Сторонній предмет в баку або зливний системі
Сторонній предмет в бак або зливну систему може потрапити з речами.
Це вміст кишень – дрібниці й інші металеві деталі, елементи одягу – гудзики, блискавки, запонки, кісточки бюстгальтера. Вдаряючись з дзвоном об поверхню барабана або скло люка вони можуть їх пошкодити, такий одяг рекомендується прати навиворіт, а жіноча білизна – в сітчастих мішечках для прання білизни з тонкої тканини.
Дрібні предмети одягу, наприклад шкарпетки, рукавички, панчохи можуть затиснутися дверцятами або потрапити в зливну систему (патрубок, фільтр, насос). Їх також рекомендується прати в мішечках. Сторонній предмет в зливі буде заважати вільному відтоку води і машина почне гудіти.
Знос і руйнування підшипників
Навіть при правильній експлуатації, через деякий час всі деталі машини зношуються. Не виняток й підшипники. Про те, що стався знос і руйнування підшипників кажуть іржаві патьоки по задній частині бака.
В першу чергу зношується сальник герметизуючий вал, а через нього вода капає на підшипники, вони поступово покриваються іржею і руйнуються.
Про те, що пора зайнятися заміною підшипників підкаже наступне:
- пральна машина при віджиманні сильно шумить, чутно стукіт, гуркіт;
- знизу видно підтікання;
- залишилися сліди іржі на випраній білизні;
- люфт барабана довше, ніж передбачалося;
- звуки скреготу і надмірна вібрація.
Ігнорувати проблему не можна ні в якому разі! Це може призвести до важкого обертання барабану, подальшого заклинювання і до повного виходу з ладу. Тоді замість ремонту одних підшипників й сальника доведеться розщедритися ще й на лагодження барабана.
Знос амортизаторів
Знос амортизаторів найчастіше пов’язують з регулярними перевантаженнями машинки-автомата. Основною функцією амортизатора є зниження вібрацій барабана.
Непридатні амортизатори не можуть утримати барабан, особливо під час роботи центрифуги і машинка буде підстрибувати, а барабан сильно стукати об корпус машини. Міняти потрібно обидва амортизатора одночасно.
Злетіла або пошкоджена пружина
При складанні пральної машини її бак підвішують на пружини. Їх буває, в залежності від моделі машини, дві або чотири. При виході з ладу однієї з них (розтягнулася, заіржавіла, лопнула) виходить відчутний дисбаланс, внаслідок якого барабан перекошується і стукає, зачіпаючи корпус машини при пранні.
Розтягнуті пружини не можуть утримати барабан на колишньому місці і він опускається, почне тертися і навіть зажовувати гумову манжету.
Якщо розтягнулася або зносилася одна пружина змінювати треба все для рівномірного положення бака з барабаном.
Попадання в зливний насос
Про те, що в зливний насос відбулося потрапляння предмета ззовні вкажуть звуки, які виходять із нього.
Буде чутно як тріщить помпа, коли машина зливає воду. Значить на лопаті крильчатки потрапило щось стороннє. Якомога швидше потрібно зупинити машину і вийняти сторонню деталь, інакше насос може перегоріти або зламатися крильчатка.
Зношення штока (вала), на якому закріплена крильчатка помпи
Якщо сталася зношення штока, за який кріпиться крильчатка помпи, насос буде шуміти сильніше звичайного під час зливу води.
Купити окремі деталі насоса не можна, він продається разом з комплектуючими, а значить змінювати насос доведеться цілком.
Зносилися щітки електродвигуна
Щітки електродвигуна змушують барабан обертатися. В силу тривалої експлуатації вони зношуються, двигун починає шуміти, потріскувати і СМА може іскрити.
Обороти при віджиманні можуть бути млявими.
Несправність противаги
Несправність противаги вкрай рідко, але трапляється. Пов’язана вона з руйнуванням або пошкодженням каменю. Машина буде гриміти під час прання, видавати гучний шум при віджиманні і сильно вібрувати. Випадки, коли противага зруйнована повністю трапляются не часто.
На щастя, найчастіше відходять кріплення противаги, які просто закручують сильніше і машина працює в колишньому режимі.
Заміну непридатною деталі повинен робити тільки фахівець.
Розбовтався шків барабана
Чути незвичний стукіт від задню стінку ПМА в момент прання, який посилюється коли машина переходить на режим віджиму – значить розбовтався шків барабана. Гайка, що кріпить шків до барабану ослабла, він починає хитатися. Від ударів об задню стінку ПМА буде чути стукіт.
Для усунення несправності треба підтягнути гайку.
Відкрутити фільтр перешкод (ФПС)
Машина переключилася на віджимання і з’явився якийсь стук об задню стінку вгорі машини – сигнал про те, що розкрутилося кріплення фільтра перешкод і він бовтається. Потрібно щільніше його затягнути.
⇒ Якщо ваша пральна машина при віджиманні сильно шумить – викликайте майстра для ремонту!
Не рекомендуємо самостійно ремонтувати описані вище поломки, це може призвести до додаткових проблем і як наслідок до здорожчення ремонту.