Заклинило барабан в пральній машині

Заклинило барабан в пральній машині

Страйк оголошено, машинка встала, заклинило барабан в пральній машині – для сучасної людини картина схожа апокаліпсису.

Що робити? Самому переключитися в режим “ручне прання”. Ну ні! Будемо розбиратися.

Паралізована: якщо у пральної машини заклинило барабан

Для початку з’ясуйте наступне:

  • барабан функціонує нормально при пранні, але страйкує на віджиманні;
  • барабан не діє на будь-якому режимі, але піддається ручному прокручуванню;
  • барабан нерухомий при пранні й у випадку повернути його руками.

Якщо обертати барабан вручну доводиться з чималим зусиллям або він взагалі він не хоче крутитися, найімовірніше заклинило барабан в пральній машині.

Основні причини, чому не обертається барабан пральної машини

Розглянемо основні причини чому не хоче обертатися барабан пральної машини.

«Злетів» ремінь

В першу чергу, причина може критися в тому, що злетів приводний ремінь через зношування. Власник своїм долугим ставленням до техніки створює основні причини, що впливають на швидкий знос ременя – постійно перевантажуючи машину і нерівномірно закладаючи білизну в барабан. Все це призводить до швидкого розтягування приводу і його обриву.

Невикористання машинки протягом тривалого часу теж не кращим чином позначається на ремені – він зсихається, починає тріскатися й у підсумку розривається.

Особливо небезпечно, коли ремінь злітає під час обертання барабана на швидкості. Злетівший ремінь може обмотати шків барабана або впасти між ними, заблокувати роботу барабана.

Потрібно зняти задню панель машинки і оглянути ремінь, якщо його стан задовільний, то усунути несправність просто, повернувши ремінь на колишнє місце. Пошкоджений ремінь ремонту не підлягає, його можна тільки поміняти на новий.

Несправність підшипника

Головне правило в догляді за побутовими приладами – не нашкодити. Недбале ставлення, як і надмірно активна чистка пральної машини негативно відбивається на її роботі. Зловживання чистячими засобами для пральних машин приводить до змивання мастила між деталями, наприклад сальник, що захищає підшипник від вологості, стає сухим, не еластичним і на підшипники потрапляє вода й повітря.

Тут вступає в дію корозія й потихеньку роз’їдає все навколо. Покритй іржею підшипник може заклинити або зовсім зруйнуватись.

Якщо машиною давно не користувалися і вона стоїть в сухому приміщенні, підшипник підсихає і наступного разу, коли ви захочєте скористатись ПМА, може з’явитися неприємний скрегіт металу і як результат підшипник заклинить. Значить прийшла пора перевірити підшипник.

Робота пральної машини повинна бути зупинена. Пошкоджений підшипник може розколотися, заклинити барабан і серйозно пошкодити машину всередині.

Починати потрібно зі заміни підшипника й звичайно сальника.

Чужорідне тіло

Не обертатися барабан пральної машини може через те, що між ним і баком потрапив сторонній предмет. Як показує практика, більш часто це відбувається на віджиманні, коли барабан на піку швидкості й один з дрібних предметів може злетіти в цей простір.

Барабан заклинить, вийдуть з ладу підшипники, може прийти в непридатність ТЕН.

Прання дрібних речей в спеціальній сітці для прання та огляд вмісту кишень перед закладкою білизни, позбавить вас від цієї проблеми, а машину захистить від поломки.

У пральній машинці з вертикальним завантаженням розкрилась дверка

Пральні машини з вертикальним завантаженням, наприклад бренду Арістон, мають багато переваг якщо порівнювати їх з машинами у яких фронтальне завантаження білизни.

Але одна істотна поломка – розкриття дверки під час прання і ваша вертикальна помічниця стане нерухомою.

Дверка маює спеціальний замок – засувку. Він досить надійний, але з часом зношується і може довільно відкритися в самий непідходячий момент. Це є однією з причин чому заклинює барабан “вертикалки”.

Зазвичай це відбувається, коли вертикальний апарат прослужив років з 5.

Головний ворог який призводить до відкриття дверки в процесі прання у новій машинці – це:

  • дисбаланс білизни, через нерівномірний його розподілу в барабані;
  • прання тапок, жорстких килимків, чохлів та інших грубих речей;
  • перевантаження барабана білизною;
  • деталь одягу потрапила в засув дверці;
  • нещільно закрита дверка.

Розкрилася дверка – гарантовано заклинить барабан, природно, порветься приводний ремінь. У гіршому випадку відбудеться деформація барабана і руйнування бака.

Усунення наслідків такого армагедона обійдеться власникові не дешево. Оцінити збиток повністю можна буде тільки після розбирання машини і виявлення всіх несправностей.

Бережіть свою техніку! Для ремонту викликайте професійного майстра додому.

Телефонуйте вже зараз!

Запитання, відгуки та пропозиції:
Рубрики
Популярні записи
Бренд пральної машини
Прямий телефон майстра
розрахунок вартості ремонту
Додати коментар
Ми цінуємо час наших клієнтів і завжди готові швидко та якісно відремонтувати будь-яку поломку вашої пральної машини
* обов'язкове для заповнення
Наш адрес
м. Київ,
просп. Леоніда Каденюка, 14а
вхід з двору, чорна решітка
Працюємо в Святошинському, Солом'янському, Деснянському, Дарницькому, Подільському, Оболонському, Дніпровському, Шевченківському, Печерському, Голосіївському районі Києва
Консультація спеціаліста та розрахунок вартості ремонту