Коди помилок пральних машин Electrolux

Коди помилок пральних машин Electrolux

У цій статті ми розберемо, що означають коди помилок пральних машин Electrolux і як усунути проблемну ситуацію.

З більшістю проблем та неполадок у пральній машині Electrolux ви можете розібратися самостійно. Однак, деякі все ж таки вимагатимуть втручання досвідченого майстра.

Усунення несправностей пральної машини Електролюкс

Коли справа доходить до ремонту вашої пральної машини Electrolux, перед вами, ймовірно, стає питанням – чи можна полагодити пральну машину Електролюкс самостійно?

Залежно від коду помилки, що відображається, ви можете зробити висновок про проблему і ваші можливості. Іноді рішення полягає в тому, щоб видалити засмічення або просто перезавантажити машину. Обидві ці речі досить прості.

Однак, якщо проблема складніша, наприклад, несправність двигуна або проблеми з електрикою, то, ймовірно, краще звернутися до професіонала. Ви можете викликати нашого майстра для ремонту пральної машини Electrolux додому.

Який середній термін служби пральної машини Electrolux?

Термін експлуатації вашого приладу Electrolux повинен становити щонайменше 10 років. Більшість пральних машин Electrolux мають 10-річну гарантію на двигун та бак, тому це хороший показник терміну служби.

Якщо через 10-12 років щось піде не так, можливо, настав час для нової машини.

Коди помилок пральних машин Електролюкс

Код помилки зазвичай з’являється, коли у пральній машині виникає проблема. Ця інформація допоможе вам визначиться з проблемою та подальшим її вирішенням.

Хочете знати, що означає кожен код помилки? Докладніше розберемо цю тему.

Код помилки Що це означає Як це виправити
Е10 Машина не набирає воду або недостатньо води, або виникла проблема зі зливом. Переконайтеся, що кран відкритий і не перекручені шланги. Ви також можете перевірити, чи працює водопровід. Очистіть фільтр у заливному шлангу. Переконайтеся, що зливний шланг знаходиться у правильному положенні та на висоті. Очистіть насос та фільтр. Усуньте будь-які блокування. Якщо це не спрацює, можливо, вам доведеться замінити клапан подачі води.
 E11 Прилад не заповнюється водою під час циклу прання. Перевірте, чи водопровідний кран відкритий. Перевірте на наявність перегинів або засмічень впускний шланг або сітчастий фільтр. Якщо це не працює, замініть клапан подачі води.
E12 Під час циклу полоскання вода не наливається. Переконайтеся, що водопровідний кран відкритий, а наливний шланг та сітчастий фільтр чисті. Видаліть будь-які перегини. Якщо це не працює, замініть клапан подачі води.
E13 Є витік, і рівень води знижується. Переконайтеся, що шланг зливу знаходиться на правильній висоті. Вона не повинна бути нижчою за рівень води в барабані. Це запобігатиме природному сифонуванню. Також перевірте шланг на наявність витоків. Перевірте напірну трубку на знос. Перевірте напірну камеру на наявність засорів. За необхідності може знадобитися заміна датчика тиску та/або основної плати (PCB).
E20 Вода не зливається у запрограмований час. Переконайтеся, що зливний шланг у правильному положенні. Він не повинен опускатися в каналізацію більш ніж на 10 см. Висота зливу не повинна перевищувати 100 см або бути менше 55 см над основою машини (або відповідно до конкретних інструкцій у посібнику користувача). Також слід перевірити фільтр зливного насоса та зливні шланги на наявність засорів або перегинів. Огляньте проводку на наявність несправностей. За потреби замініть дренажний насос або головну плату.
E21 Машина не зливає воду між пранням та полосканням циклу. Перевірте фільтр зливного насоса та шланги на наявність засорів та перегинів. Перевірте електричну панель та переконайтеся у відсутності несправностей. За потреби замініть дренажний насос та/або головну плату.
E22 Вода не зливається після циклу полоскання і машина не може продовжити цикл віджиму. Перевірте фільтр зливного насоса та шланги на наявність засорів та перегинів. Перевірте електричну панель та переконайтеся у відсутності несправностей. За потреби замініть дренажний насос та/або головну плату.
E23 Існує невідповідність між показаннями симистора дренажного насоса та станом симистора. Перевірте опір зливного насоса. Далі перевіряємо проводку. Виправте будь-які помітні помилки. Якщо це не спрацює, вам потрібно буде замінити основну плату.
E24 Несправність у ланцюгу датчика симістора зливного насоса – на мікропроцесор надійшов неправильний вхідний сигнал. Замініть основну плату.
E25 На мікропроцесор надійшов неправильний вхідний сигнал. Замініть основну плату.
E31 Датчик тиску несправний. Частота виходить межі. Огляньте проводку та усуніть усі несправності. Якщо це не допоможе, замініть датчик тиску. Якщо код помилки зберігається, необхідно замінити основну плату.
E32 Проблема калібрування реле тиску. Частота перемикання не є стабільною під час фази зливу. Огляньте та усуньте несправну проводку. Перевірте шланг та зливний насос на наявність засмічення. Усуньте витік у впускному клапані. Якщо з цього нічого не вирішило помилку, замініть основну плату.
E35 Помилка переливу води; Датчик тиску виявив, що рівень води перевищив нормальний рівень. Огляньте водяний клапан. Якщо він несправний, полагодіть або замініть його. Якщо це не спрацює, перевірте, чи немає засмічення в камері тиску. Якщо ви видалите їх, і все не працює, перевірте несправний датчик тиску або замініть основну плату.
E38 Під час циклу прання рівень води не змінюється. Видаліть всі засмічення в трубці напірної. Якщо це не спрацює, перевірте ремінь барабана. Якщо він зламаний, замініть його.
E40 Несправність замку дверей. Переконайтеся, що двері зачинені правильно. Якщо це не спрацює, перевірте джгут дротів на наявність розривів або ослаблених штекерів. За потреби замініть дверний замок. Якщо нічого не допомагає, може знадобитися заміна основної друкованої плати.
E41 Двері відкриті. Тайм-аут блокування дверей сплив через 20 секунд. Щільно зачиніть двері. Якщо люк закритий, а код не зникає, можливо, дверний замок несправний. За потреби замініть його. Якщо він залишається кодом помилки, замініть основну плату.
E42 Дверний замок несправний, і дверцята залишаються замкненими навіть після циклу. Якщо ви можете замінити замок дверцят, зробіть це. Перевірте несправність проводки та усуньте проблему, якщо вона є. Основна плата може бути несправна. За потреби замініть її. І останнє, але не менш важливе: ви можете перевірити витік струму із нагрівального елемента приладу. У цьому випадку рекомендується викликати електрика чи майстра з ремонту пральних машин Electrolux для вивчення проблеми.
E43 Симистор дверного замка несправний; існує невідповідність між визначенням симистора дверного замка та станом симистора. Можливо, потрібно замінити замок дверей. Ви також можете перевірити несправність проводки та усунути цю проблему. Основна плата може бути несправна. За потреби замініть його. І останнє, але не менш важливе: ви можете перевірити витік струму із нагрівального елемента приладу. У цьому випадку рекомендується викликати електрика або спеціаліста з ремонту пральних машин Electrolux для вивчення проблеми.
E44 Несправний датчик закриття дверей. Вимкніть живлення машини на 10 хвилин. Згодом, якщо код не зникне, вам може знадобитися замінити основну плату.
E45 Несправний чутливий елемент симістора дверей. Вимкніть живлення машини на 10 хвилин. Згодом, якщо код не зникне, вам може знадобитися замінити основну плату.
E50 Прилад не може виявити рух двигуна пральної машини. Перевірте, чи правильно підключено пристрій до мережі. Якщо він підключений, але не працює, від’єднайте пристрій від мережі, а потім перевірте електричну справність двигуна та друкованої плати. Потім перевірте щітки двигуна щодо зносу. Виправте будь-які помітні проблеми. Якщо проблема не вирішена, зверніться до майстра з ремонту пральних машин Electrolux.

Порада виробника

Electrolux рекомендує не використовувати машину, доки ця проблема не буде повністю усунена. Вимкніть її та не підключайте знову, поки не вирішите проблему.

E51 Коротке замикання симістора двигуна; Симістор на основній платі несправний. Перевірте витік струму на двигуні або проводці. Якщо це неможливо виправити, замініть основну плату.
E52 Головна плата не отримує сигналу від тахометра двигуна під час фази роботи двигуна прання. Огляньте проводку та усуніть усі несправності. Огляньте щітки двигуна та опір обмоток двигуна та усуньте будь-які проблеми. Якщо це не спрацює, замініть основну плату або контролер двигуна, залежно від того, що зламано.
E53 Помилка виявлення симістор двигуна; на мікропроцесор надсилається неправильний сигнал. Замініть головну плату керування.
E54 Реле двигуна несправне чи згоріло. Замініть головну плату керування та/або двигун пральної машини.
E57 Проблеми FCV; на інверторі великий струм. Огляньте проводку та усуніте усі несправності. Виміряйте опір обмоток двигуна. Замініть двигун, якщо він виходить за межі допустимого діапазону.
E58 Перевантаження струмом FCV; у фазі двигуна присутній великий струм. Огляньте проводку до двигуна та усуньте несправності. Виміряйте опір обмоток двигуна. Замініть двигун, якщо він виходить за межі допустимого діапазону. В іншому випадку може знадобитися заміна модуля керування двигуном.
E59 FCV не відстежується, і модуль керування двигуном не отримує сигнал від тахометра двигуна. Огляньте проводку до двигуна та усуньте несправності. Виміряйте опір обмоток двигуна. Замініть двигун, якщо він виходить за межі допустимого діапазону. В іншому випадку може знадобитися заміна модуля керування двигуном.
E5A Обігрів FCV несправний, і модуль управління перегрівся. Переконайтеся, що барабан не перевантажений. Завжди заповнюйте барабан не більше ніж на ¾. Переконайтеся, що барабан може вільно обертатися. Якщо це не допоможе, можливо, вам доведеться замінити модуль керування двигуном.
E5C Перенапруга FCV. Перевірте напругу живлення від основного джерела. Він має відповідати вимогам машини. Якщо це не вирішить проблему, можливо, вам доведеться замінити головну плату керування.
E5D Невідоме повідомлення FCV; модуль керування двигуном, який отримує сигнал від головної плати, був перерваний. Огляньте джгут проводів та усуньте всі проблеми. Якщо це не допоможе, замініть головну плату керування.
E5H Виявлено помилку напруги; напруга на платі керування двигуном нижче 175 вольт. Огляньте проводку до плати інвертора двигуна. Виправте будь-які проблеми. Якщо це не спрацює, замініть плату двигуна та головну плату.
E60 Вода не нагрівається належним чином. Перевірте, чи правильно підключено машину до мережі. Потім перевірте, чи нагрівач і термостат правильно опираються. За потреби замініть їх. Якщо це не спрацює, замініть основну плату.

Корисна порада

Нагрівальний елемент може вийти з ладу через вапняний наліт. Electrolux рекомендує очищати пральну машину від накипу кожні три місяці, щоб запобігти виходу з ладу нагрівача.

E61 Недостатнє нагрівання під час циклу прання. Огляньте проводку до нагрівача. Виміряйте опір нагрівального елемента. Виміряйте опір датчика температури. Виправте будь-які проблеми. Але якщо з цими двома елементами все гаразд, вам доведеться замінити основну плату.

Головна порада

Ця помилка також викликана вапняним нальотом. Такий наліт зупиняє теплообмін між нагрівачем та водою. Кожні три місяці очищайте прилад від накипу. Загалом, ви також повинні чистити барабан щомісяця.

E62 Помилка перегріву; температура води стає надто високою під час циклу прання. По-перше, переконайтеся, що шланг подачі води приєднаний до крана холодної води, а не гарячої. Потім перевірте, чи правильно працює датчик температури. Якщо обидві ці поради не працюють, можливо, вам доведеться замінити основну плату.
E66 Головна плата не розуміє стан реле нагрівача. Перевірте витік струму з нагрівача. Потім перевірте джгут дротів. Усуньте будь-які електричні несправності. Якщо це не спрацює, замініть основну плату.
E68 Головна плата виявляє витік струму на кабель заземлення від водонагрівача або нагрівача сушарки. Почніть з діагностики проблеми. Від’єднайте роз’єм нагрівального елемента. Використовуючи набір мультиметра, налаштування вимірювача ома, перевірте, чи є опір між клемами живлення та клемами заземлення. Якщо це так, у вас є несправність витоку струму нагрівача. Далі огляньте джгут дротів. Усуньте будь-які електричні несправності, якщо зможете. Якщо це не спрацює, можливо вам доведеться замінити основну плату.
E69 Обрив ланцюга нагрівача. Огляньте та закріпіть джгут проводів. Потім виміряйте опір нагрівача. Виправте будь-які несправності. Якщо це не спрацює, замініть основну плату.
E6A Несправність датчика реле нагріву; на мікропроцесор надсилається невірний вхідний сигнал. Перегляньте стопорний пристрій Ultra Aqua. Якщо він несправний, зверніться за консультацією до ремонтної майстерні. Остаточним рішенням може бути (як ви вже здогадалися) заміна основної друкованої плати.
E6H Несправність реле обігріву. Перевірте та зафіксуйте джгут проводів або опір нагрівача. Якщо це не спрацює, замініть основну плату.
E71 Обрив ланцюга датчика температури під час циклу прання. Перевірте та зафіксуйте джгут проводів або опір датчика температури. Якщо це не спрацює, замініть основну плату.
E72 Обрив ланцюга датчика температури нагрівача. Огляньте джгут дротів. Виправте будь-які помітні проблеми. Потім перевірте датчик температури осушувача. Чи є опір? Якщо це так, виправте. Але якщо причина не в цьому, вам може знадобитися замінити модуль керування осушувачем.
E73 Несправність датчика температури осушувача. Перевірте джгут проводів та опір датчика температури осушувача. Виправте будь-які проблеми. Якщо це не спрацює, замініть оплату осушувача.
E74 Датчик температури не визначає зміни температури. Огляньте джгут дротів. Потім перевірте, чи датчик температури води в правильному положенні. Перевірте наявність накипу. Перевірте нагрівальний елемент на наявність накипу. Якщо це можливо, очистіть ці елементи. Якщо проблема залишається, виміряйте опір датчика температури за різних температур. Він може застрягти. Якщо це неможливо виправити, замініть головну плату.
EC1 Вода потрапляє до машини, навіть коли соленоїди закриті. Затока води несправна. Замініть впускний клапан води. Якщо це не спрацює, замініть основну плату.
EF1 Забився фільтр чи шланг зливного насоса. Перевірте фільтр зливного насоса та шланг на наявність засмічення. Видаліть засмічення.
EF2 Машина створює надто багато піни під час віджиму. Перевірте фільтр зливного насоса та видаліть їх. Потім перевірте, чи не використовуєте ви занадто багато миючого засобу. Крім того, переконайтеся, що ви використовуєте правильний пральний порошок для вашої машини.

Взяти до відома

Цей код може відображатись як SUD5 замість EF2 на деяких моделях.

EF4 Витратомір не виявляє влучення води в барабан, коли впускні клапани відкриті. Перед використанням пральної машини переконайтеся, що кран відкритий. Якщо він відкритий, можливо, у вас несправний витратомір. Його потрібно замінити. Якщо це не допомогло, перевірте, чи не перетиснуті впускні шланги та чи не заблоковані вони. За потреби можна замінити впускні клапани.
EF5 Барабан розбалансований під час віджимання. Переконайтеся, що барабан не перевантажений або не завантажений. Він має бути заповнений на ¼–¾. Якщо проблема не в цьому, перевірте, чи не заплуталися предмети, які можуть призвести до дисбалансу.
EH0 Загальна електрична помилка. Ви повинні увійти в меню діагностики, щоб отримати доступ до точного коду помилки та конкретної проблеми. Доступ до меню діагностики залежить від моделі машини. Докладніші інструкції див. у посібнику користувача. Як тільки ви опинитеся там, ви знайдете більш конкретну електричну помилку. Нижче наведено коди, їх значення та способи усунення проблем.
EH1 Частота джерела живлення поза допустимим діапазоном. Переконайтеся, що живлення подається на машину. Якщо ваша машина використовує генератор, може виникнути проблема із цим блоком живлення. Якщо він живиться від звичайної міської мережі, то може бути проблема з мережевим фільтром. Виправте будь-які помітні проблеми. Якщо це не спрацює, то проблема може бути в основній платі. Замініть її.
EH2 Напруга живлення надто висока. Виміряйте напругу живлення на основній друкованій платі. Зверніться до електрика для усунення проблеми або замініть основну плату, якщо напруга живлення знаходиться в допустимих межах.
EH3 Напруга живлення надто низька. Виміряйте напругу живлення на основній друкованій платі. Попросіть електрика вирішити цю проблему, якщо живлення виходить за межі допустимого діапазону. Якщо він знаходиться в межах діапазону, необхідно замінити основну плату.
EH4 Основна плата визначає, що потужність дорівнює нулю, а реле відключення живлення у режимі очікування не працює. Ви можете помітити, що машина залишається увімкненою, навіть якщо ви її вимкнули. Замініть основну плату.

Як перезавантажити пральну машину Електролюкс?

Ми згадували, що іноді просте перезавантаження пральної машини може усунути коди помилок та проблеми. Ви можете спробувати це, перш ніж приступати до подальших дій щодо усунення несправностей пральної машини Electrolux.

Ось як:

  1. Відкрийте дверцята: відкрийте дверцята пральної машини та вимкніть її.
  2. Вимкніть та зачекайте: від’єднайте машину від розетки та зачекайте одну хвилину. Підключіть її назад та увімкніть.
  3. Відкрийте та закрийте двері: якщо описані вище дії не допомогли, відкрийте та закрийте двері шість разів протягом 12 секунд.
  4. Запустіть цикл: запустіть цикл полоскання та віджимання без білизни, щоб перевірити, чи машина працює знову.

Різні машини Electrolux мають різні інструкції щодо скидання. Якщо ви не знайшли потрібну пораду – зверніться до посібника користувача вашої пральної машинки.

Запитання, відгуки та пропозиції:
Рубрики
Популярні записи
Бренд пральної машини
Прямий телефон майстра
розрахунок вартості ремонту
Додати коментар
Ми цінуємо час наших клієнтів і завжди готові швидко та якісно відремонтувати будь-яку поломку вашої пральної машини
* обов'язкове для заповнення
Наш адрес
м. Київ,
просп. Леоніда Каденюка, 14а
вхід з двору, чорна решітка
Працюємо в Святошинському, Солом'янському, Деснянському, Дарницькому, Подільському, Оболонському, Дніпровському, Шевченківському, Печерському, Голосіївському районі Києва
Консультація спеціаліста та розрахунок вартості ремонту