Пральна машина не гріє воду

Пральна машина не гріє воду

Улюблена і надійна пральна машина перестала функціонувати в повну силу і пере білизну холодною водою, не гріє воду. Причини можуть бути різні – неякісна вода, заводський брак, перепади напруги і недбале ставлення до машини може привести до поломки.

Що робити, пральна машина не гріє воду

Розібратися в деталях і усунути несправність може тільки кваліфікований майстер по ремонту. Не рекомендуємо розбирати пральну машину без спеціальних інструментів і знань.

Як перевірити чи нагрівається вода в пральній машинці

На перший погляд пралка працює нормально, вода в машину набирається, але залишається холодною. Що не так? Як перевірити чи нагрівається вода?

Все просто. Досить включити машинку на режим прання при t не менше 60 ℃, білизна заправляти при цьому не потрібно. Через перших 15-20 хвилин відразу стане зрозуміло, що машинка не гріє. Прикладіть руку до корпусу машинки якщо він холодний, значить вода не гріється.

Ще один спосіб перевірити чи гріє ТЕН воду – подивитися на лічильник. Якщо ТЕН не спрацьовує, то електричний лічильник буде крутитися помірно, при роботі тена оберти лічильника збільшуються.

Чому не гріє пральна машина: основні причини

Існує кілька причин через які в пральній машині автомат не нагрівається вода для прання. Нижче розглянемо ряд таких причин.

Самостійно розбирати домашню помічницю, щоб з’ясувати чому не гріє пральна машина не рекомендується. Після такого ремонту часто замість однієї простої поломки з’являється цілий букет додаткових, усунути які вже буде набагато дорожче.

Датчик рівня

Прессостат або датчик рівня води відповідає за кількість води, що подається. Якщо машинка працює нормально і вода подається до необхідного рівня, в електронні датчики надходить сигнал про початок прання і включення нагрівального елементу.

При забрудненні деталей датчика сигнал про нагріванні не надходить і нагрів води не відбувається.

Якщо причина поломки прессостата – забруднення, можна прочистити його від сміття, але ні в якому разі не можна міняти заводські настройки і намагатися підкрутити регулювальні гвинти. Прессостат можна замінити тільки на новий, тієї ж марки і номера.

Неправильна робота датчика рівня води веде до поломки інших деталей.

ТЕН (нагрівальний елемент) несправний

Буває так, що прання вже почалася, а вода в бак не надійшла, але тен при цьому починає працювати в суху і внаслідок чого просто перегорає.

Як показує практика, саме тен стає головною причиною того, що не гріється вода в пральній машині.

Ознаками, що нагрівальний елемент дійсно несправний є:

 • не свіжий і досить неприємний запах білизни;
 • білизна погано відіпралася;
 • вода при пранні залишилася холодною.

Виробниками пральних машин таких як Lg, Індезіт, Самсунг, Сіменс й інших встановлено гарантійний термін служби Тена від 3-х до 5-ти років, за умови нормальної експлуатації.

Перепади напруги і брудна вода не кращим чином позначаються на роботі нагрівального елементу.

Накип

Ще однією розповсюдженою причиною чому пралка перестала нагрівати воду є банальна накип. Водопровідна вода досить жорстка і з часом на деяких деталях машини утворюється накип.

При регулярній профілактиці й використанні спеціальних засобів для прання можна уникнути даної проблеми.

Позбутися від вже наявного накипу допоможуть такі нехитрі поради:

 • Змішайте в рівних частинах соду харчову з водою і засипте в лоток для порошку, а оцет залийте прямо в барабан.
 • Засипте 1 упаковку лимонної кислоти замість порошку.

Запустити холосте прання в режимі “хлопок”, щоб температура води була не меншою 60 градусів. При сильному забрудненні кількість кислоти може бути більше від 1 до 3 пачок.

Зламаний термостат

Поломка термостата відбувається в основному через засмічення ворсом вовняних тканин, шерстю тварин і т. п.. Через які датчик не подає повідомлення про відсутність нагріву води. Вода при цьому може залишатися холодної або занадто гарячою.

На те що зламаний термостат вказують наступні ознаки:

 • прання відбувається занадто швидко або спонтанно;
 • зовнішні панелі сильно перегріті;
 • процес прання не відповідає обраному режиму.

При поломці термостата на електронному табло пральної машини LG з’являється помилка tE, в Індезіт – F03. Певний код миготливих лампочок в обох марках машин без дисплея також сигналізують про дану поломки. Будь-яка пральна машина оснащена дисплеєм видасть свій код помилки.

Розшифрувати код можна скориставшись спеціальною таблицею, яка часто додається до інструкції, або у нас на сайті для Індезіт, LG та інших брендів пральних машин.

Поломка вузла управління

Сучасні машинки мають багато різних режимів прання і чим складніше функції покладені на пральний агрегат, тим частіше відбувається збій в розподільній скриньці.

Спочатку можна перезавантажити машину натисканням на кнопку вимикання, потримати кілька секунд і запустити знову, або висмикнувши шнур з розетки залишивши машину в спокої на хвилин 15.

Якщо дані рекомендації не допомагають, слід звернутися до майстра і ні в якому разі не намагатися розібратися як влаштована пральна машинка не маючи певних навичок.

Навіть незначна на перший погляд несправність може потягнути за собою серйозні проблеми виправити які буває важко і досвідченому фахівцеві.

Виклик майстра по ремонту пральних машин додому

Якщо ваша пральна машина не гріє воду, можна викликати майстра по ремонту пральних машин додому.

 1. Зателефонуйте за телефонами вказаними на сайті.
 2. У телефонному режимі опишіть характер несправності майстру. Можливо, запитання фахівця допоможуть вам усунути поломку самостійно.
 3. Якщо ж ви все перевірили, але ваша пральна машинка як і раніше не гріє воду, значить без втручання професіонала вже не обійдеться. Обговоріть зручний час для приїзду майстра додому і чекайте фахівця.

Приблизну вартість роботи і деталі для заміни майстер може назвати по телефону, проте, без повної діагностики, дана сума може бути суто орієнтовною. Ознайомитися з прайсом послуг сервісної майстерні можна на сторінці “Ціни“.

Звертайтеся по допомогу по ремонту пральної машини до професіоналів в сервісну майстерню HelpService.

Запитання, відгуки та пропозиції:
  Коментар от , Не гріє воду,тен працює датчик температури справний
  Коментар от , Не гріє воду машинка
  Коментар от , Мар’яна, добрий день. Рекомендуємо провести діагностику вашої пральної машини, так як однією з причин, що не гріється вода може бути несправний тен. В цьому випадку вам потрібно буде його замінити. Дзвонітье, ми допоможемо.
Рубрики
Популярні записи
Бренд пральної машини
Прямий телефон майстра
розрахунок вартості ремонту
Додати коментар
Ми цінуємо час наших клієнтів і завжди готові швидко та якісно відремонтувати будь-яку поломку вашої пральної машини
* обов'язкове для заповнення
Наш адрес
м. Київ,
просп. Леоніда Каденюка, 14а
вхід з двору, чорна решітка
Працюємо в Святошинському, Солом'янському, Деснянському, Дарницькому, Подільському, Оболонському, Дніпровському, Шевченківському, Печерському, Голосіївському районі Києва
Консультація спеціаліста та розрахунок вартості ремонту