Пральна машина б’ється струмом

Пральна машина б’ється струмом

Удари електричного струму в побуті небезпечні і для здоров’я проживаючих у квартирі людей, і для домашніх тварин.

Якщо пральна машинка б’ється струмом, цю проблему треба обов’язково вирішувати, і бажано професійним майстром.

Чому пральна машина б’ється струмом

Отримання розряду може відбуватися в різних обставинах:

  • коли члени сім’ї ходять без взуття по вологій підлозі санвузла;
  • миють руки в раковині або у ванні (струмом стріляє кран і сам струмінь води);
  • господиня доторкається до корпуса машинки;
  • завантажує брудну білизну, торкаючись барабана.

У перших двох випадках пральна машина може навіть не працювати. Розрядом б’є від вологої підлоги або від поточної води просто від того, що машинка підключена до електромережі (а це стабільне явище).

Важливо! Ситуація, коли техніка хоча б трошки б’є струмом, небезпечна. Не потрібно заспокоюватися тим, що розряд дуже слабкий – його величина може раптово змінитися. Навіть незначні електро-удари небезпечні для здоров’я людини.

Помітивши таке явище рекомендуємо відразу почати розбиратися, в чому причина пробоїв пральної машини. Не користуйтеся несправною технікою: це небезпечно!

Основні причини, за якими пральна машинка б’є струмом

А може, і не пральна машинка – джерело проблем? Щоб визначити це, потрібно поспостерігати за іншими електроприладами – мікрохвильовою піччю, кавоваркою, електрочайником. Можливо, вони теж «пробивають». Тоді винна не пралка, а напруга високого рівня в електромережі.

Якщо ви виявили, що пральна машина б’ється струмом і проводка тут ні до чого, то походження цього явища може бути наступним:

  • неправильне заземлення;
  • пошкодження проводки в самій машинці в результаті поломок;
  • порушення ізоляції розетки.

Струм витоку в першому випадку слабкий, не більше 10 мА. Якщо ж ізоляція порушена, пральна машина може бити струмом сильніше.

Всі причини, через які пралка щипається струмом, діляться на дві категорії: несправності під’єднання до електромережі та порушення в проводці самого приладу.

Але потрібно чітко розуміти, що якщо пральна машинка б’є струмом, дана поломка є однією з найнебезпечніших. При такій несправності пральну машину використовувати для прання просто заборонено, так як можливий спалах.

Вийшов з ладу ТЕН

Найчастіше зустрічається, пробій на пралку – збій в роботі нагрівача.

Якщо збій стосується Тена, то при його включенні електрострум йде на барабан машинки. Люди отримують розряд, коли завантажують білизну (б’є від барабана) або просто торкаються машинки. Ще однією ознакою даної несправності може бути відсутність нагрівання води.

Збій в роботі мотора

Якщо несправний двигун і через це йдуть електро пробої на машинку – значить, порушена його ізоляція.

В результаті частина струму йде на пральний барабан або корпус. Трапляється це під час роботи двигуна, коли машинка пере, полоскає, віджимає, можливо, сушить білизну. В результаті б’ється струмом барабан машини або корпус. До того ж барабан іноді взагалі не крутиться або крутиться, але погано.

Поломка ФПС

Якщо поломка ховається в мережевому фільтрі, тоді електрострум йде на корпус пралки. Розряд можна отримати від самої машинки, її барабана, вологої підлоги, струменя води з крана. Це відбувається навіть за відсутності прання, якщо машинка приєднана до розетки.

Додатковою ознакою несправності буває відмова машинки запускатися.

Вихід з ладу кнопки включення

Ця поломка відноситься до тієї ж групи, що і збій в фільтрі, і має ті ж ознаки. Порушена ізоляція кнопки веде до накопичення струму на корпусі машинки, і він б’є, проходячи по ланцюгах різних провідників, наявних у ванній кімнаті.

Несправність мережевого шнура і / або вилки

Порушення ізоляції вилки або мережевого шнура або розплавлення відносяться до вище розглянутої категорії несправностей і дають току накопичуватися на корпусі пральної машини автомат, що і викликає електричний удар.

Пошкодження проводки всередині пральної машини

Дефекти в ізоляції всередині приладу також ведуть до пробою на корпус. В цьому випадку пральна машина автомат б’є струмом при дотику. Розряд можна отримати і від барабана, вологої підлоги. Машинка при цьому навіть не працює, а просто її вилка встромлена в розетку.

Що потрібно робити, якщо пральна машинка б’ється струмом

Насамперед треба відключити подачу електрики до вашої пральній машинці.

Робити це потрібно в такий спосіб.

  1. Спочатку необхідно відрубати ток на електрощитку у всій квартирі або відключити лінію, що йде на пралку (якщо вона є).
  2. Потім потрібно вийняти штепсель з розетки. Електрика в квартирі, зрозуміло, можна підключити знову.

Такі маніпуляції дозволять уникнути удару струмом при дотику до вилки.

Що робити після відключення пральки від електромережі?

Треба перевірити стан розетки. Якщо вона справна, значить, справа в самій машинці.

Тут можливі дві ситуації:

  • поломки самої техніки;
  • неправильне її підключення до електромережі.

Якщо машинка завжди працювала нормально і несподівано почала бити струмом, значить, в ній порушилася ізоляція. У цьому випадку кращим рішенням буде викликати майстра по ремонту пральних машин на будинок.

Другий випадок – не правильне підключення – відноситься скоріше до новопридбаних машинок. В цьому випадку, перевірте правильність установки. Якщо є сумніви, звертайтеся до наших фахівців. Ми допоможемо правильно встановити і підключити пральну машину автомат.

Чому нова пральна машинка б’є струмом

Сучасний побутовий пральний агрегат (наприклад, досить поширеною марки «Самсунг») б’є струмом в 100% випадків через не правильного підключення до мережі. Подібні прилади розраховані на трьох-дротову систему (із заземленням) і застосування пристрою захисного відключення (УЗО) на 10 мА.

До речі, якщо є УЗО – загальне для всієї квартири, то окреме на пральну машину ставити не потрібно.

Ось що треба перевірити в підключенні пралки:

  • Наявність заземлення в розетці, а також УЗО.
  • Відсутність подовжувачів. Багато з них не розраховані на потужні приладів, чиє енергоспоживання доходить до 2 кіловат.

Якщо заземлення влаштувати неможливо (це буває нерідко в будинках-хрущовках), то слід задіяти хоча б УЗО – воно відключить систему при занадто великому струмі.

Рішення проблем з адекватним підключенням довірте майстру. Адже мова йде про електрику – невміле поводження з ним може призвести до враження електрострумом, а іноді до виникнення пожежі!

Що НЕ потрібно робити з пральною машиною, яка б’ється струмом

Якщо погуглити, як зараз прийнято, то знайдеться багато дивних і небезпечних порад, як самому усунути проблему пробоїв електрикою від пральної машинки. Ось найчастіші з таких порад.

  • Прибрати мережевий фільтр. Якщо застосовувати таку рекомендацію, то смикати струмом може і перестане, зате з великою часткою ймовірності вийде з ладу керуюча плата. А це досить дорога штука.
  • Перевернути вилку в розетці або саму розетку. Пишуть, що це тимчасово вирішить проблему пробоїв. Однак, це велика помилка. Нічого не вийде.
  • Заземлити прилад на батарею опалення. Може спрацювати, але сильно збільшує небезпеку отримати вже значного удару струмом від батареї або стояка. Ще гірше, якщо такий удар наздожене нічого не підозрючого сусіда по стояку.

Отже, якщо пральна машинка б’ється навіть слабким струмом, не потрібно залишати це без уваги. Ситуація не така простоа, як здається на перший погляд.

Самостійно усувати несправність можна, якщо ви добре розумієтесь у пристроях подібної техніки і електриці.

В інших випадках за рішенням проблеми найпростіше звертатися до наших майстрів. Просто зателефонуйте нам і майстер HelpService приїде до вас додому, усуне несправність протягом декількох годин.

Запитання, відгуки та пропозиції:
Рубрики
Популярні записи
Бренд пральної машини
Прямий телефон майстра
розрахунок вартості ремонту
Додати коментар
Ми цінуємо час наших клієнтів і завжди готові швидко та якісно відремонтувати будь-яку поломку вашої пральної машини
* обов'язкове для заповнення
Наш адрес
м. Київ,
просп. Леоніда Каденюка, 14а
вхід з двору, чорна решітка
Працюємо в Святошинському, Солом'янському, Деснянському, Дарницькому, Подільському, Оболонському, Дніпровському, Шевченківському, Печерському, Голосіївському районі Києва
Консультація спеціаліста та розрахунок вартості ремонту