Після закінчення прання, індикатор повідомив про те, що можна виймати речі, але дверцята не відчиняються? Що робити? Найголовніше – не зневірятися і в жодному разі не застосовувати фізичну силу, бо це може призвести до поломки люка. Правильним рішенням буде розібратися у можливих причинах та, виходячи з цього, діяти.
Що робити, якщо пральна машина не відкривається
Якщо немає часу викликати та чекати на майстра, можна спробувати самостійно відкрити люк.
У випадку, якщо прання закінчене, варто почекати деякий час, можливо, сигнал про відкриття ще не надійшов.
Також можна спробувати відключити техніку від напруги на 10-15 хвилин. Дану маніпуляцію рекомендується повторити кілька разів, а потім натиснути на відкриття дверцят. Останнім варіантом є запуск швидкого прання, після чого люк повинен відкритися, по закінченні всіх етапів, передбачених програмою.
Причини, через які не відкривається люк у пральній машині
Існує ряд несправностей, через які не відкривається люк у пральній машині. Розібратися з якими під силу спеціалісту сервісного центру, який має досвід та знання.
Причини, через яку може статися блокування люка в пральній машині:
- Поломка ручки на дверцятах люка. Фурнітура найчастіше приходить у непридатність і потребує заміни на нову. З цієї причини не варто застосовувати до неї зайву силу.
- Пристрій блокування люка вийшов з ладу. Тут допоможе лише заміна УБЛ.
- Несправність модуля керування. Усунути подібний дефект можна перепрошивши плату. Якщо це не дасть потрібного результату, доведеться зробити заміну всього керуючого вузла.
Природні ситуації, що призводять до блокування
Не у всіх випадках, коли дверцята люка не відчиняються, це погано. Іноді таке буває при природних ситуаціях, передбачених виробником. А саме: блокування люка під час процесу прання, після закінчення прання та при відключенні електроенергії.
Автоматичне блокування люку необхідне для безпеки. Після того, як вибрано відповідну програму і запущено прання, зупинити процес і тим більше примусово відкрити люк, навряд чи вийде.
Якщо машинка не допрала, то можна вибрати режим злив води. А потім натиснути кнопку відкриття, після чого дверцята розблокуються протягом трьох хвилин.
Запам’ятайте, доки барабан наповнений водою, речі не можна буде витягти, відкривши люк.
Як розблокувати люк пральної машини вручну
У кожній інструкції від виробника є точний алгоритм дій у схожих ситуаціях. Саме там вказана інформація, як відкрити пральну машину, якщо люк не спрацьовує.
За відсутності відповідного документа, варто виконати такі заходи:
- Для початку необхідно відключити побутову техніку від мережі.
- На передній панелі потрібно відкрити невеликий люк, він же зливний фільтр. Це робиться для того, щоб можно було перевірити, чи в даній моделі є трос аварійного відкриття люка пральної машини. Стандартний колір – помаранчевий. За наявності достатньо за нього потягнути і дверцята відчиняться.
- За відсутності аварійного троса доведеться знімати верхню панель. Знявши панель, необхідно трохи відкинути машинку назад, щоб барабан не заважав дістатися блокування рукою. Для цього на дотик шукається фіксатор, і відводитися убік.
Поломки та що можна зробити
Причин, через які пральна машина не відчиняється безліч. Стосуються вони не лише несправностей, а й збоїв електроніки. При цьому заблоковані двері пральної машини не потрібно відчиняти силою, а лише грамотним підходом.
Самостійно діагностувати осередок проблеми та якісно його усунути, виходить далеко не у всіх власників. Правильним рішенням буде звернутися за кваліфікованою допомогою та викликати майстра додому.
Щоб не відбувалося подібних неприємностей, варто обов’язково дотримуватися правил експлуатації пральної машинки, дбайливо відкривати люк і не перевантажувати барабан речами.
При прояві перших ознак проблемного відкриття негайно варто звернутися до сервісного центру по ремонту пральних машин для проведення технічного обслуговування.