Коди помилок пральних машин Гореніє

Коди помилок пральних машин Гореніє

Серед багатьох виробників побутової техніки бренд Gorenje користується високою популярністю і входить до десятки лідерів. Пральні машини бренду відомі своєю простотою у використанні, компактними розмірами та економічністю, а також елегантним зовнішнім виглядом.

Кожна нова модель пральної машини Гореніє все більш удосконалена, а всілякі інновації полегшують нашу повсякденність, водночас і поломки стають складнішими.

Про неполадки ПМА повідомляє господаря виводячи спеціальне закодоване повідомлення на сенсорну панель або загорання індикаторів у моделях без екрана.

Коди помилок Gorenje

У різних модифікаціях автоматичних пральних машин Gorenje одні й ті ж коди можуть позначати різні помилки.

Розшифрувати коди помилок пральних машин Гореніє допоможе наведена нижче таблиця.

Код помилки Розшифровка Причини та усунення
F1 Збій датчика температури.

Прання без нагрівання води.

Роз’єдналися, окислилися або перегоріли контакти у проводці датчика – пошкоджені місця можна зачистити, припаяти чи замінити. Рідше виходить з ладу сам датчик – в цьому випадку буде потрібно його заміну.
F2 (PG1-PG5) Проблема з дверцятами, немає сигналу блокування дверей. Перешкодою може бути білизна, що випадково потрапила у отвір люку.

Якщо барабан завантажений правильно, то причина в замку дверцят або у пошкодженій проводці системи блокування.

F2 (WA 101, 121, 132, 162, 162P) Недостатньо води у баку, вода повільно набирається Перевірте тиск води, якщо тиск нормальний і крани відкриті спробуйте очистити фільтр перед заливним клапаном. Загинання шланга або неправильне підключення можуть перешкоджати нормальному потоку води. Причина може бути у поломці пресостата або заливного клапана, які можна спробувати відремонтувати, а в безнадійному випадку – замінити.
F3 (PG1-PG5) Рівень води не досягнуто за відведений час Можна перезапустити машину, якщо помилка не зникла при повторному пуску, то причини поломки та їх усунення ідентичні для коду F2 (WA 101, 121, 132, 162, 162P)
F4 (PG1-PG3) Занадто велика швидкість обертання барабана Несправність виникла у ланцюзі симістора, його можна спробувати відремонтувати чи встановити новий.
F4

(PG4-PG5)

Проблеми в управлінні електродвигуна, обертання барабана не досягає потрібних обертів. Тахогенератор приводного двигуна не подає сигнал. Один з ланцюга інвентора обірвався, пошкоджено плату. Порушено цілісність обмотки електродвигуна. Стерлися щітки електродвигуна.

Знайти “слабку ланку”, відремонтувати або замінити допоможуть фахівці.

F4 (WA 101, 121, 132, 162, 162P) Немає нагріву води, вода нагрівається дуже слабко Прання може бути завершено при цьому і в холодній воді.

Причина може бути у поломці:

 • термодатчика
 • контролера
 • у обриві контактів ТЕна
 • в згорілому нагрівальному елементі.

Деталі які вийшли з ладу потребують заміни чи ремонту.

F5 (PG1-PG3) Перегрів мотора або міг перегоріти симистор Вимкніть машину і зробіть повторний пуск через 20 хвилин. Якщо ситуація не змінилася потрібно шукати причину в моторі, можливо пошкоджена обмотка двигуна. Також причиною може бути несправний симистор чи плата.
F5 (PG4-PG5)

F63 

(WA 101, 121, 132, 162, 162P)

Порушено зв’язок між платою та інвентором Обрив між ланками електроланцюга. Контролер та інвентор не взаємодіють, між ними немає зв’язку або вони вийшли з ладу. За допомогою мультиметра можна продзвонити електроланцюг, виявити пошкоджені місця та замінити їх.
F5 (WA 101, 121, 132, 162, 162P) Помилка зливу води Проблеми можуть бути в забитій зливальній системі, помпі, пресостаті або контролері. Якщо очищення шлангу та фільтрів не змінює ситуацію, то шукати причину потрібно у перерахованих вище деталях.
F6

(PG1-PG5)

Вода не набирає потрібної температури Помилка ідентична F4 (WA 101, 121, 132, 162, 162P)
F7

(PG1-PG5)

Помилка зливу (вода не йде зовсім або зливається дуже повільно) Проблема описана для F5 (WA 101, 121, 132, 162, 162P)
F8 (PG1-PG5)

F61 

(WA 101, 121, 132, 162, 162P)

Барабан не досягає обертів потрібних для прання та віджиму Крім причин описаних для F4

(PG4-PG5) потрібно перевірити приводний ремінь. Якщо він злетів, то повернути його на місце, якщо розтягнувся чи порвався – замінити.

F9 (PG2-PG5) Виявлено витік води, наявність води у піддоні. Помилка й у моделей з функцією АкваСтоп. Можливо відбулася розгерметизація бака, пошкоджений патрубок чи гумова манжета люка. Якщо перелічені деталі у справному стані, можливо збій видає сам датчик.
F31 и F32

(WA 101, 121, 132, 162, 162P)

Зупинка, повільне обертання барабана. Обрив сигналу між датчиком Холла (тахогенератором) та платою. Загальні причини описані для F4 (PG1-PG5)
F41 и F43

(WA 101, 121, 132, 162, 162P)

F41 сильний перегрів води

F43 занадто швидке підвищення температури води

Зламався електронагрівач або вийшов з ладу датчик температури. Перегоріла плата через перепади в електромережі.

Датчик рівня води подає неправильний сигнал про її кількість і ТЕН працює за мінімального рівня води, в результаті відбувається перегрів води.

Як показує практика, збій у роботі може дати будь-яка техніка незалежно від “імені”, і не завжди винен виробник. Найчастіше, виною стає ряд факторів при користуванні, нехтуювання елементарними правилами користування, погана вода та непостійна напруга в електромережі.

Будь-яку поломку легше попередити, дотримуючись деяких нехитрих правил:

 • Підключення машини краще довірити фахівцю
 • Поверхня, на яку встановлюється ПМА, повинна бути рівною
 • Завантажуйте машинку точно за вагою, вказаною для кожного виду білизни в інструкції
 • Періодично мийте відсік для пральних засобів
 • Провітрюйте барабан після кожного прання та протирайте гумовий ущільнювач дверцят
 • Використовуйте спеціальні засоби для прання та видалення нальоту
 • Регулярно очищайте фільтри
 • Не допускайте потрапляння сторонніх предметів у пральну машину
 • Використовуйте щорічне сервісне обслуговування.

Якщо у вас виникла проблема, з якою ви не можете розібратись самостійно, визивайте майстра для ремонту пральної машини на дом.

Запитання, відгуки та пропозиції:
Рубрики
Популярні записи
Бренд пральної машини
Прямий телефон майстра
розрахунок вартості ремонту
Додати коментар
Ми цінуємо час наших клієнтів і завжди готові швидко та якісно відремонтувати будь-яку поломку вашої пральної машини
* обов'язкове для заповнення
Наш адрес
м. Київ,
просп. Леоніда Каденюка, 14а
вхід з двору, чорна решітка
Працюємо в Святошинському, Солом'янському, Деснянському, Дарницькому, Подільському, Оболонському, Дніпровському, Шевченківському, Печерському, Голосіївському районі Києва
Консультація спеціаліста та розрахунок вартості ремонту