Коди помилок пральних машин Bosch

Коди помилок пральних машин Bosch

Іноді причиною відмови пральних машин Bosch від роботи є ситуації, коли було порушено правила експлуатації техніки.

Також збої пральної машини Бош можуть бути спричинені перепадами в електромережі, неякісною водою або системним збоєм модуля керування.

Незалежно від причин поломок, побутову техніку потрібно і можна відремонтувати.

Усі сучасні ПМА мають табло, на якому висвічуються коди помилок, не виключення і пральні машинки Бош, на табло яких також виводяться коди помилок пральних машин Bosch.

У моделях без табло розібратися з тим “що хоче пральна машина” допоможуть індикатори на передній панелі та комбінація їх миготіння.

Не варто відразу лякатися незрозумілих цифр на моніторі машинки, деякі з них просто вказують на те, що не щільно закриті дверцята, відсутня вода в крані або слабкий натиск.

У будь-якому випадку, спочатку спробуйте перезапустити машину, відключивши її від мережі хвилин на 5-10 і включити процес заново.

Коди помилок

Якщо помилка не самоусунулась, доведеться розгадувати головоломку, використовуючи стандартні коди поломок для всіх моделей Бош.

До кожної моделі пральної машини передбачена інструкція користувача з докладним описом та рекомендаціями з тієї чи іншої помилки, дотримуючись яких можна дізнатися про суть та методи її усунення.

Важливо! У деяких серіях машин, наприклад Bosch WFP, MAXX 5 (6, 7), Maxx Logixx 8 Sensitive помилки читаються інакше, ніж у загальній таблиці.

Нижче наведено таблицю із загальними кодами помилок, які можуть з’явитися на дисплеї пральних машин Бош, а також їх опис та можливі причини:

Код помилки Опис Можливі причини та як їх усунути
F01 

F16

Проблема с дверкою Невірно зачинений люк, пошкоджений замок, петлі або ручка дверей. Не спрацьовує блокування дверцят. F16 можна обнулити щільніше, притиснувши дверцята і повторити запуск програми. 
F02

F17

Проблема з подачею води Порушення подачі води, засмічення фільтру подачі води, несправність клапана подачі води.

Заберіть сміття з фільтра, перевірте натиск, переконайтеся, що вхідний вентиль відкритий, а в шлангу відсутні заломи.

F17 може говорити про вихід із ладу центрального контролера.

F03

F18

E18

Проблема зі зливом води Засмічення фільтра зливу, несправність насоса зливу, засмічена каналізаційна труба або помпа для порошку.

Приберіть сміття з фільтра, помпи та зливного шланга там, де він з’єднується з сифоном.

F18 може свідчити про несправність датчика, що відповідає за рівень води.

F04

F23

E23

Витікає вода з машини Перевірте, чи повністю закритий фільтр зливу, чи немає дефектів у насосах. Огляньте ущільнювач дверцят та бак на герметичність.

F23 та E23 вказують на наявність води в піддоні, розгерметизацію приладу та спрацювання системи “Аквастоп”.

Негайно перекрийте воду та викликайте фахівців.

F06  F07

F15  F19

F20  F22

F37  F38

Машина не гріє воду, немає потрібної температури. Дані помилки вказують на одну або декілька з нижче перерахованих проблем: – нагрівальними елементами, – датчиком температури NTC, – низьку напругу в електромережі, – коротке замикання в реле, – знос Тена, – несправність блоку управління.
F21

F43

Проблема з обертанням барабана, блокування барабана Машина перевантажена, зносився чи лопнув ремінь приводу, в бак потрапив сторонній предмет і заклинив його, збій у модулі, що управляє, несправність мотора або тахогенератора.

Розвантажте машину та перезапустіть програму.

F25 Проблема з датчиком контролює прозорість води – аквасенсором На датчику каламутності води утворився накип, машина зависає і не реагує на команди.

F25 також говорить про наявність засмічення в системі зливу (насосі), несправності в пресостаті або датчику, що відповідає за рівень води.

Очистіть зливну систему та фільтри.

Увімкніть режим холостого прання на високій температурі та додайте засоби від накипу.

Залишилися питання – дзвоніть майстру.

F26 

F27

Проблема з датчиком тиску чи пресостатом Можливий простий збій програми – перезапуск ПМА вирішить проблему.

Проблема виникає якщо обірвалися або відійшли контакти між детектором тиску і модулем управління (платою). Потрібен спеціаліст.

F27 може з’явитися і у разі проблем із клапаном забору води та поломки в системі блокування люка.

F28 

F29

Проблема з детектором потоку води.

Вода не проходить через датчик.

Поломка котушки (можна відремонтувати) або повністю впускний клапан (потрібна заміна на новий). Засмоктування зливу, загинання шлангів, відсутність або слабкий потік води, а також встановлення ПМА з порушеннями можуть викликати помилку.

Забилися трубки пресостату, зламався сам датчик.

На проблему з датчиком може вказати помилку F60.

F31 Рівень води перевищує норму Некоректно встановлений зливальний шланг, засмічені компоненти зливу, несправний датчик, що контролює тиск води.
F34

F36

Не блокуються дверцята люка і не спрацьовує УБЛ Замок механічно пошкоджений, порушена цілісність дротів механізму блокування.

Код F61 також говорить про проблеми з УБ люка.

F42 Швидкість обертання двигуна вище дозволеного Перевантаження прання, знос пружин, амортизаторів або підшипників. Нерівна підлога, ослабло кріплення і порушилася противага.

Таходатчик, що відповідає за тиск і швидкість обертів, зламався. Поломка самого двигуна, несправність симістора модуля керування.

F44 Обороти двигуна відбуваються в один бік Порушення балансу у баку чи перевантаження пральної машини одягом.

Симистор або реле, що відповідає за реверс, вийшов з ладу, а також збій у платі можуть бути причиною помилки.

F59 Помилка 3D сенсорного датчика Збої у прошивці програмного забезпечення, порушена цілісність у шлейфі плати, окислилися або перегоріли контакти датчика.
F63

F67

Е67

Спрацювання функції захисту, збій компонентів плати Спробуйте перезапустити програму. В іншому випадку можна перепрошувати програмне забезпечення або замінити плату.
E02 Збій роботи електродвигуна.

Критично!

Щітки двигуна зношені, заклинило підшипник. Потрібно відключити машинку від мережі та перевірити цілісність проводки двигуна. Помилка пожежонебезпечна, краще викликати майстра.

Розшифрувати складну комбінацію, визначити причину несправності та вжити заходів для її усунення допоможуть фахівці з ремонту пральних машин HelpService.

 

Запитання, відгуки та пропозиції:
Рубрики
Популярні записи
Бренд пральної машини
Прямий телефон майстра
розрахунок вартості ремонту
Додати коментар
Ми цінуємо час наших клієнтів і завжди готові швидко та якісно відремонтувати будь-яку поломку вашої пральної машини
* обов'язкове для заповнення
Наш адрес
м. Київ,
просп. Леоніда Каденюка, 14а
вхід з двору, чорна решітка
Працюємо в Святошинському, Солом'янському, Деснянському, Дарницькому, Подільському, Оболонському, Дніпровському, Шевченківському, Печерському, Голосіївському районі Києва
Консультація спеціаліста та розрахунок вартості ремонту